Szóstoklasiści w Warszawie

14 kwietnia br. nasi szóstoklasiści wyjechali  na wycieczkę do Warszawy. Był to prezent od Stowarzyszenia „Serce – Sercu”, które sfinansowało ten wyjazd.

Autor: I. Szpanowska, M. Adamczyk, M. Kierzkowska | 14.04.2012

Uczniowie wyjeżdżali o 7 rano i mimo wczesnej pory, wszystkim dopisywały humory. Zwiedzanie zaczęli od spaceru po najbardziej znanych miejscach Warszawy. Byli przy Grobie Nieznanego Żołnierza i trafili akurat na zmianę warty. Potem podziwiali wspaniałą roślinność Ogrodu Saskiego. Widzieli także Pałac Prezydencki, Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski. Miejsca te dotychczas  znali głównie z telewizji i widokówek,  obejrzenie ich w naturze było dla wielu dużym  przeżyciem.
Kolejnym punktem wycieczki  był pobyt  w Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym miejscu nie można się  nudzić! Uczniowie  bardzo dużo dowiedzieli się o wydarzeniach 1944 roku. Zgromadzone pamiątki, sposób przekazywania wiadomości bardzo ich zaskoczył. Czasami mieli wrażenie, że cofnęli się w czasie i są powstańcami, którzy uciekają przed hitlerowcami i przedzierają się kanałami. Pobyt w Muzeum Powstania Warszawskiego  był niezapomnianą lekcją historii.
Następną atrakcją, którą  zafundowało uczniom Stowarzyszenie „Serce – Sercu” był pobyt w kinie, obejrzeli w nim film „Titanic” w 3D. Trwał on 3 godziny , mimo to nikt się nie nudził. Wiele dziewczyn opłakiwało tragedię Jacka, a i chłopcom też się oczy pociły.
Ostatnim punktem tej  wycieczki była  obiadokolacja zjedzona na Starym Mieście w restauracji „Bazyliszek”.  Do domu wrócili około godziny 23. Byli zgodni co do tego, że był to bardzo udany wyjazd, wszystkim dostarczył wielu różnych wrażeń. Nasi szóstoklasiści chcieliby więcej takich wycieczek.

Szóstoklasiści w Warszawie

DSCF1578.jpg