Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 9 lutego 2012r. w Publicznym Gimnazjum w Mochowie odbyły się gminne eliminacje do OTWP pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” w  dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjum.
W pierwszej kategorii brali udział uczniowie ze: SP w Bo

Autor: G. Kowalska. | 09.02.2012

W pierwszej kategorii brali udział uczniowie ze: SP w Bożewie, SP w Mochowie i SP w Ligowie. Z naszej szkoły byli to: Łukasz Kleczkowskii Sebastian Kuskowski z kl. VIa oraz Dominik Karwowski z kl. IV. Najpierw uczniowie pisali test składający się z 40 pytań. Największą liczbę punktów – 33 -  zdobył Łukasz Kleczkowski. Drugi był Sebastian Kuskowski z liczbą 31 punktów. Trzeci był uczeń ze SP w Bożewie z liczbą 30 punktów. Do części drugiej – ustnej – zakwalifikowało się pięciu uczestników. Uczniowie losowali kartki z pytaniami. Następnie odpowiadali na trzy pytania spośród pięciu, które oceniała komisja pod przewodnictwem kapitana Wojciecha Witkowskiego z Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu. W tej części wszyscy z pierwszej trójki odpowiedzieli bezbłędnie uzyskując po 9 punktów. W ten sposób Łukasz zdobył łącznie 42 punkty zajmując I miejsce. Dzięki temu będzie reprezentował gminę Mochowo na eliminacjach powiatowych w Sierpcu 15 marca 2012r. Sebastian z wynikiem 40 punktów zajął II miejsce. Dominik w tym roku nie zajął miejsca na podium, ale zobaczymy co przyniesie następny rok. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe (książki) ufundowane przez Urząd Gminy w Mochowie.