XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gramy z pompą! „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Fundacja swoją działalność rozpoczęł

Autor: M. Kierzkowska, E. Kowalska. | 08.01.2012

Fundacja swoją działalność rozpoczęła od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem działań WOŚP jest noworodek. W tym roku Orkiestra skoncentrowała się nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także nad zdrowiem chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą roztacza już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba.

8 stycznia na całym świecie pojawiły się czerwone serduszka i zagrała Orkiestra WOŚP już po raz XX!
Sztaby wolontariuszy rozsiane były po całej Polsce i na całym świecie. W naszej szkole finał poprzedziły różnego rodzaju uroczystości: loteria fantowa, licytacja gadżetów WOŚP, projekcja filmu pt. „Gnomeo i Julia”. Odbyły się kwesty na terenie szkoły, zakładów pracy, wśród mieszkańców i w Urzędzie Gminy w Mochowie. Na konto fundacji przekazaliśmy 1.155,44 zł.
W bezinteresowną pomoc potrzebującym zaangażowali się najmłodsi wolontariusze: Bartosz Jarzyński, Mateusz Skrzyński, Natalia Dziarkowska, Sylwia Wiśniewska, Katarzyna Witkowska, Agnieszka Krajewska. Opiekunami wolontariuszy były panie: Elżbieta Kowalska, Maria Jolanta Kierzkowska.

Dziękujemy wszystkim za serce jak na dłoni dla innych, którzy tego serca potrzebują!
W każdym z zakupionych serduszek jest cząstka TYCH, którzy wspomogli naszą akcję.

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOSP-030.jpg