Dzieci dzieciom, czyli bożonarodzeniowy występ w PZN w Sierpcu.

Autor: G. Kowalska, A. Kamińska, E. Sulińska, I. Szpanowska | 03.12.2011

3 grudnia 2011 roku dla wielu dzieci z  naszej szkoły na długo pozostanie w pamięci. Tego dnia gościliśmy w Polskim Związku Niewidomych w Sierpcu z bożonarodzeniową częścią artystyczną. Ponieważ  w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnej władzy, mieliśmy więc okazję ich poznać. Bardzo ucieszyła nas obecność naszej pani wójt. Jednak tego dnia najważniejszymi osobami były dzieci niedowidzące lub niewidome i ich rodzice. To dla nich przygotowaliśmy bożonarodzeniowy występ i przeprowadziliśmy kilka konkursów.

Mamy nadzieję, że wszystkim zgromadzonym podobały się kolędy zaśpiewane przez nasz chórek szkolny. Bardzo ładnie także wypadły dzieci z klas pierwszych i czwartej. Świąteczny nastrój ogarnął wszystkich zgromadzonych,  chętnie przyłączyli się do wspólnego śpiewania. Wtórował także Święty Mikołaj. Miłym zaskoczeniem były paczki ze słodyczami, które ufundowały nam nasze władze gminne. Również dzieci z Polskiego Związku Niewidomych zostały hojnie obdarowane.  Sobotni wyjazd pozostawił w naszych sercach trwały ślad. Nauczył, że trzeba pomagać innym, że wspólnie spędzony czas nie jest stracony, jeżeli na twarzach dzieci i rodziców dostrzegamy wdzięczność i uśmiech. To największa i najcenniejsza zapłata za trud włożony w przygotowanie tego występu.

Dzieci dzieciom, czyli bożonarodzeniowy występ w PZN w Sierpcu.

SAM_7652.jpg

SAM_7644.jpg