DNI PROFILAKTYCZNE W SZKOLE

Autor: M. Kierzkowska, E. Kowalska | 29.11.2011

1. Spotkanie z policjantem. W miesiącu wrześniu odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z policjantem Komendy Policji w Mochowie, którego tematem było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji z policjantem , zadawali pytania i udzielali poprawnych odpowiedzi.

2. Spotkanie z rodzicami. Pedagogizacja rodziców na temat „ Jak szkoła kształtuje normy społeczne?”

3. Spotkanie z pielęgniarką szkolną odnośnie higieny osobistej uczniów i szczepień ochronnych.

4. Teatr „Horyzont” z Krakowa z programem profilaktycznym pt. „Twój demon – agresja”.

5. 17 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pogadanki z wychowawcami klas.

6. Kontynuacja programu edukacji antytoniowej dla uczniów w klasach I – III „Nie pal przy mnie, proszę”, we współpracy z rodzicami.  Celem programu jest::

• uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia
  • kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
  • uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia
  • uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem
  • wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

DNI PROFILAKTYCZNE W SZKOLE