Wycieczka na Kaszuby

Autor: Małgorzta Adamczyk | 17.06.2010

W dniach 17–18. 06. 2010 r. uczniowie z naszej szkoły odbyli dwudniową wycieczkę na Kaszuby. Pierwszego dnia zobaczyliśmy port w Gdyni i zacumowane przy nadbrzeżu statki – Kaliningrad oraz okręt wojenny ORP „Błyskawica”, następnie zwiedziliśmy oceanarium, a tam niespotykane gatunki ryb, roślinności morskiej, rekiny i anakondę. Relaksem dla zmęczonych nóg okazał się odpoczynek na molo w Sopocie.
Drugiego dnia podziwialiśmy Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku. Jest to kompleks skupiający przedziwne zabytki, min: najdłuższą deskę świata, najdłuższy bo, mieszczący 200 osób stół noblisty. Wiele wrażeń doznaliśmy w bunkrze Gryfa Pomorskiego, gdzie usłyszeliśmy prawdziwe odgłosy nalotu samolotów, spadających pocisków i bomb. Niespotykanych emocji dostarczył nam spacer po Domu do góry nogami. Pełni niesamowitych przeżyć odbyliśmy 15 min. wędrówkę do wieży widokowej „Wieżyca”. Pokonując 170 schodów stanęliśmy na samym wierzchołku wieży, skąd podziwialiśmy cudowne widoki Kaszub.
Tylko szkoda, że czas płynie tak szybko i wszystko co dobre krótko trwa.

Wycieczka na Kaszuby