Pasowanie na czytelnika 2019

Autor: Małgorzata Adamczyk | 27.05.2019

27 maja w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było pokazanie dzieciom biblioteki i wprowadzenie w magiczny świat książek. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy Va. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a bibliotekarka książką dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali dyplom, a pamiątkowa zakładka będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu.

Pasowanie na czytelnika 2019

P_20190527_102225.jpg