Dzień Rodzinny 2019

Autor: Brak. | 31.05.2019

31 maja był dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie czasem spędzonym na zabawie, a także okazją do wzięcia udziału w licznych konkurencjach sprawnościowych. Został bowiem zorganizowany Dzień Rodzinny, który był zwieńczeniem, trwającego od kilku dni, Tygodnia Sportu w Gminie Mochowo. Bogaty program pikniku sprawił, że szkoła oraz boisko, wypełniły się tłumem roześmianych dzieci i ich rodziców. W festynie wzięli również udział radni, którzy nie przybyli do Ligowa z pustymi rękami. Ofiarowali dzieciom kosz cukierków. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor, składając życzenia z okazji zbliżającego się wielkimi krokami święta dzieci. Kilka ciepłych słów, w specjalnie napisanym liście, skierował do nich także Przewodniczący Rady Gminy Mochowo. Po części oficjalnej przyszedł wyczekiwany przez dzieci czas na konkurencje sportowe. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw, robienie ogromnych baniek mydlanych, jak również pluszowe maskotki Tom i Jerry, umilające wszystkim czas. Pluszaki zostały wypożyczone od Fundacji Mocni Mocą Nadziei. Trochę starsi uczniowie chętnie pokonywali zbudowany tor przeszkód, rzucali kaloszem i ringo, biegali w workach oraz strzelali do bramki. Ogromne emocje wzbudził rozegrany mecz piłki nożnej. Po przeciwnych stronach boisk spotkali się rodzicie i dzieci. Zwycięzców nagrodzono drobnymi upominkami, które zakupiła Fundacja Mocni Mocą Nadziei oraz Dyrekcja szkoły wraz z Radą Pedagogiczną. Po wysiłku fizycznym, wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki przygotowane przez rodziców. Można było również posilić się kiełbaską i ugasić pragnienie smacznym napojem, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Serce Sercu. By ochłodzić się po bardzo intensywnym dniu, dzieci otrzymały lody. Ligowscy uczniowie z pewnością długo będą pamiętać tak emocjonujący dzień.

Dzień Rodzinny 2019

Pikmik-SP-Ligowo-18-.jpg