Wycieczka do Ratusza

Autor: Brak. | 10.12.2018

Dnia 30 listopada 2018 roku klasa IV pojechała do Sierpca na zajęcia edukacyjne. Warsztaty andrzejkowe odbyły się w Ratuszu. Uczniowie poznali tradycje wróżb andrzejkowych i katarzynkowych, historię powstania tych świąt oraz wzięli udział w zabawach. Uczestnicy zajęć mogli praktykować tradycyjne wróżby np. lanie wosku na wodę, losowanie talerzyków, liczenie grochu i inne. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Uczniowie zwiedzili również wystawę, dotyczącą instrumentów muzycznych z przełomu XIX i XX wieku. Opiekunami wycieczki były: p. Jolanta Chrzanowska i p. Sylwia Dąbrowska.

Wycieczka do Ratusza