Wycieczka do Karpacza-Wrocławia-Szklarskiej Poręby

Autor: Brak. | 04.09.2018

W dniach od 12. 06. do 15. 06. 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Karpacza-Wrocławia-Szklarskiej Poręby. Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Świątynię Wang. Drugiego dnia udaliśmy się w góry z przewodnikiem. Doszliśmy do Strzechy Akademickiej, a wędrówkę skończyliśmy przy Dzikim Wodospadzie. Tego samego dnia pojechaliśmy do Kowar. Zwiedziliśmy tam Park Miniatur i Zabytków Dolnego Śląska. Obejrzeliśmy w nim najpiękniejsze i najważniejsze zabytki Dolnego Śląska w skali 1:25. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Hutę Szkła „Julia” w Piechowicach. Jest to jeden z niewielu istniejących producentów szkła kryształowego w Polsce, podtrzymujący dawne tradycje regionu, produkujący ręcznie formowane i szlifowane produkty. Po udanych zakupach udaliśmy się do Szklarskiej Poręby. Idąc na Szrenicę zatrzymaliśmy się przy Wodospadzie Kamieńczyk. Na szczycie rozpościerały się zapierające dech w piersiach widoki. Czwartego dnia wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wstąpiliśmy do Wrocławia, aby obejrzeć Afrykarium. To największy pawilon na terenie wrocławskiego zoo i jego największa atrakcja. Jest tam pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie prezentujące faunę jednego kontynentu. Kompleks obejmujący prawie 1,5 ha, gdzie w 21 basenach i akwariach mieszka około 5 000 zwierząt prezentujących niemal 300 gatunków. Po pysznym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Ligowa.

Wycieczka do Karpacza-Wrocławia-Szklarskiej Poręby

20180615_113307.jpg