Orches

www.ligowo.szkola.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Styczniowych

w Ligowie

Aktualności szczegóły

Aktualności szczegóły

UCZNIOWIE OSIĄGAJĄCY NAJLEPSZE WYNIKI W NAUCE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W LIGOWIE:

UCZNIOWIE OSIĄGAJĄCY NAJLEPSZE WYNIKI W NAUCE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W LIGOWIE: KLASA I KLASA II Dudkiewicz Krzysztof Ziółkowski Jakub Mirosławska Sandra Grączewski Bartosz Paczkowski Julian Lewandowski Pat

Autor: Brak. | 03.07.2018

UCZNIOWIE OSIĄGAJĄCY NAJLEPSZE WYNIKI W NAUCE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W LIGOWIE:

KLASA I                                                                     KLASA II

Dudkiewicz Krzysztof                                     Ziółkowski Jakub

Mirosławska Sandra                                                  Grączewski Bartosz

Paczkowski Julian                                                      Lewandowski Patryk

Pracki Alan                                                                Puliński Mateusz

Skulska Natalia                                                          Giblewska Julia

Mikołajczuk Adrian                                                   Jarzyńska Martyna

 

KLASA III

Grudzińska Emilia

Różański Mateusz

Kacperski Szymon

Adamczyk Kacper

Olszewski Kamil

Olszewska Zuzanna

Lewandowska Amelia

Lemańska Oliwia

 

KLASA IVA                                                                            KLASA IVB

Grudziński Bartosz  - 5,27                                                     Adamczyk Szymon – 5,63

Szylka Mikołaj  - 5,27                                                Kwiatkowska Paulina – 5,09

Rosiak Maciej – 5,18                                                            Sobek Natalia – 5,09

Antoszewska Patrycja – 4,82

Lisiecka Natalia - 4,73

Ręczkowski Kacper – 4,73

KLASA V                                                                                KLASA VI

Grodnicka Nikola – 4,45                                                       Kamiński Maciej  - 5,45

Świeżyńska Paulina – 4,43                                                    Lemański Michał  - 5,27

Kruszewska Sara – 4,36                                                        Czyżewska Julita – 5,0

Dudkiewicz Jagoda – 4,81

 

KLASA VIIA                                                                           KLASA VIIB

Żołnowska Marta – 5,21                                                       Bombalicka Natalia – 4,85

Strupczewski Franciszek – 5,07                                             Sikorska Zuzanna – 4,85

Borowska Andżelika – 4,78                                                   Cendrowska Wiktoria – 4,78

 

Najważniejsze osiągnięcia i sukcesy uczniów:

Ogólnopolskie:

„Szkoła dobrego wychowania” Studium Prawa Europejskiego Warszawa – dyplom

„Szkoła młodych patriotów” Studium Prawa Europejskiego Warszawa – dyplom

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

etap powiatowy –  Szymon Adamczyk - I miejsce

etap wojewódzki - Szymon Adamczyk - IV miejsce

Wojewódzkie:

III Ligowski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

w kategorii soliści klasy IV – V: Sara Kruszewska – I miejsce

w kategorii zespoły klasy IV – VII: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych

w Ligowie – II miejsce

Powiatowe:

„Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej”

-  Kruszewska Sara - I miejsce

-  Zespół wokalny – II miejsce

Liga Przedmiotowa w Goleszynie: historia - Maciej Kamiński III miejsce

Powiatowy Konkurs Historyczny „Patriotyzm a historia Polski”

- Franciszek Strupczewski -I miejsce

- Michał Lemański – II miejsce

Hufcowy Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy – Zuchy wyróżnienie.

Konkurs Plastyczny „Zuch Patriota”- Organizator Hufiec ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka

- II miejsce Amelia i Patryk Lewandowscy, Aleksandra Różańska – wyróżnienie.

Diecezjalne:

Konkurs Wiedzy Religijnej „Benedictus”

Franciszek Strupczewski – I miejsce w I etapie, II miejsce w II etapie, finalista etapu diecezjalnego

Międzyszkolne:

„British Spelling” Międzyszkolny Konkurs Językowy w Borkowie Kościelnym

- Michał Lemański – II miejsce

- Maciej Kamiński – III miejsce.

Konkurs matematyczny dla szkół podstawowych. Zespół Szkół Katolickich w Płocku

- Maciej Kamiński – III miejsce

- Michał Lemański – VI miejsce

Gminne:

„To mnie zachwyca! Przyroda mojej miejscowości w obiektywie”

- Mateusz Grudziński – I miejsce

- Michał Chmielewski – II miejsce

- Marta Żołnowska – wyróżnienie

- Andżelika Borowska – wyróżnienie

Gminny konkurs z języka angielskiego dla klas III „English is fun” w Bożewie

- Kacper Adamczyk – III miejsce

Gminny konkurs plastyczny „Zwierzęta z ZOO”- punkt przedszkolny,

klasa „0a”i „0b”- I miejsce

Osiągnięcia sportowe w II semestrze 20017/2018r.:

Powiatowe:

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego PSZS Sierpc

- Dąbrowski Karol - IV miejsce

- Pączkowski Kacper - V miejsce

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt PSZS Sierpc – dziewczęta V miejsce

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców PSZS Sierpc – chłopcy V miejsce

Gminne:

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

- Zawadzka Natalia – I miejsce

- Dąbrowski Karol – I miejsce

- Pączkowski Kacper – II miejsce

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mochowo

- chłopcy klas IV – V – I miejsce

- dziewczęta klas IV-V- II miejsce

- chłopcy klas VI – VII – II miejsce

- dziewczęta klas VI-VII- III miejsce

 

Gmina Mochowo na Sportowo – Polska Biega

Przedszkole

II m. - Kisielewska Dominika

I m. - Korbal Igor

Klasa I

II m. - Rosiak Lena

III m. - Różańska Aleksandra

I m. - Adamczyk Wiktor

Klasa III

II m. -  Lemańska Oliwia

III m. - Witkowska Wiktoria

I m. - Kacperski Szymon

II m. - Różański Mateusz

Klasa IV

II m. - Zawadzka Aleksandra

Klasa V

II m. - Grodnicka Nikola

III m. -  Świeżyńska Paulina

I m. -  Przybojewski Adrian

Klasa VI

II m. -  Pączkowski Kacper

III m. - Lisiecki Adrian

Klasa VII

I m. - Trzcińska Bernadeta

I m. - Tucholski Damian

II m. - Kwiatkowski Dominik

 

XV Bieg Trzeźwości

Klasa”0b”

Rosiak Lena - I miejsce

Adamczyk Wiktor - I miejsce

Różańska Aleksandra – III miejsce

Klasa II

Grączewski Bartłomiej – II miejsce

Klasa III

Różański Mateusz – I miejsce

Witkowska Wiktoria – II miejsce

Kacperski Szymon – II miejsce

Pączkowska Oliwia – III miejsce

Klasa V

Świeżyńska Paulina  - II miejsce

Grodnicka Nikola – III miejsce

Fijałkowski Mateusz – III miejsce

Klasa VI

Lisiecki Adrian III - miejsce

Klasa VII

Trzcińska Bernadeta - I miejsce

Tucholski Damian - I miejsce

Żołnowska Marta - II miejsce

Kwiatkowski Dominik - II miejsce

Bombalicka Natali – III miejsce