Wizyta ratownika WOPR w S.P. Ligowo

Autor: E.Kowalska, M.Kierzkowska | 21.06.2011

Wakacje to okres oczekiwany z niecierpliwością przez dzieci i młodzież. To czas odpoczynku, relaksu, odprężenia i beztroskich zabaw. Wakacje niestety to również okres, w którym w czasie upalnych miesięcy letnich, co roku ginie w wodach wiele ludzi. Wielu z tych wypadków można by uniknąć lub zapobiec ich tragicznym skutkom, gdyby wśród dzieci i młodzieży wzrósł poziom świadomości zagrożeń, jakie niesie za sobą kąpiel wbrew podstawowym zasadom bezpieczeństwa.
Aby podnieść świadomość dzieci na zaproszenie Dyrektora Szkoły, Elżbiety Kowalskiej i Marii Jolanty Kierzkowskiej do naszej szkoły przyjechał ratownik WOPR który zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania się w czasie wypoczynku nad wodą i zaprezentował sposoby udzielania i wzywania pomocy.
Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w inscenizacjach. Otrzymali książeczki do nauki pierwszej pomocy i atrapy telefonów komórkowych.
Spotkanie miało za zadanie propagowanie zachowań podnoszących bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji.

Dziękujemy za współpracę i życzymy sukcesów w pomaganiu i ratowaniu życia innych.

Wizyta ratownika WOPR