Turniej Przyrodniczo-Ekologiczny „ŻYJĘ W ZGODZIE Z NATURĄ”.

11 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się Turniej Przyrodniczo-Ekologiczny „ŻYJĘ W ZGODZIE Z NATURĄ”. Przystąpiły do niego uczniowie z klasy: IVa, IVb, V, VI, VIIa i VIIb. Celem tego ciekawego ekologicznego konkursu było zdobywanie i pogłębianie w

Autor: Irena Tłusty, Ewelina Motyka, Adam Krzemiński | 11.04.2018

Celem tego ciekawego ekologicznego konkursu było zdobywanie i pogłębianie wiedzy w zakresie wiadomości związanych z ochroną środowiska naturalnego oraz promowanie postaw proekologicznych.

Klasy rywalizowały w 10 różnorodnych konkurencjach. W każdej klasie uczniowie wytypowali najlepszych: rysowników, sportowców, botaników, ornitologów. Najtrudniejszym zadaniem okazała się segregacja odpadów i znajomość parków narodowych, najmniej problemów sprawił uczniom tor przeszkód, znajomość kwiatów oraz przygotowanie „leśnej kanapki”. Niezwykle atrakcyjna okazała się zabawa z puzzlami oraz kalambury.

Rywalizacja między klasami była bardzo zacięta.

I miejsce – klasa IV B

II miejsce – klasa IV A

III miejsce – klasa V

Nagrodami były: wycieczki i piłka. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i cukierki, które zdobyły jako punkty.

Serdecznie Dziękujemy wszystkim klasom za przygotowanie haseł, okrzyków i zaangażowanie.

Dyrektor Szkoły p. Maria Kierzkowska, która włączyła się w pracę jury, podkreśliła, że wszyscy uczestnicy konkursu świetnie się bawili, uczestnicząc w różnorodnych i ciekawych konkurencjach.

Organizatorzy konkursu składają Serdeczne Podziękowania Pani Dyrektor Marii Kierzkowskiej, Wychowawcom i Pracownikom Obsługi na życzliwość i pomoc w realizacji turnieju.

Organizatorzy turnieju: Irena Tłusty, Ewelina Motyka, Adam Krzemiński

Turniej Przyrodniczo-Ekologiczny