Dzień Patrona

| 08.05.2018

Nasza szkoła od 2014 roku nosi zaszczytne imię Powstańców Styczniowych. W ten sposób czcimy pamięć bohaterów, którzy w 1863 roku poderwali się do walki o niepodległą Polskę. 16 kwietnia w okolicach Koziołka stoczyli bitwę, która zakończyła się przegraną powstańców. Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku obchodzimy Dzień Patrona, a przy Pomniku Powstańców Styczniowych odbywa się uroczysty apel. W tym roku pochód uczniów i nauczycieli na miejscowy cmentarz parafialny rozpoczynał poczet sztandarowy. Za nim maszerowali uczniowie w pięknych strojach powstańczych i zuchy z 11 Gromady Zuchowej „Wesołe Niezapominajki”. Nad bezpieczeństwem uczestników przemarszu czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligowie. Uroczysty apel przy powstańczej mogile rozpoczął się od krótkiego przypomnienia najważniejszych wydarzeń z 1863 roku. Minutą ciszy uczniowie, nauczyciele i strażacy uczcili pamięć powstańców styczniowych. Potem nasza pani dyrektor w towarzystwie zuchów zapaliła znicze. Stanęły one na płycie pomnika obok wiązanki biało – czerwonych kwiatów. Obchody Dnia Patrona to w naszej szkole wspaniała okazja do przywołania pamięci tych, którzy oddali ukochanej ojczyźnie największy dar – własne życie. Dzięki nim dziś żyjemy w niepodległej Polsce.