Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

Autor: Małgorzata Adamczyk, Agnieszka Różańska i Krzysztof Woźnicki. | 08.05.2018

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. To innowacyjny projekt wprowadzający nauczycieli, uczniów i ich rodziców w podstawy bezpiecznego korzystania z zasobów cyberprzestrzeni i przeciwdziałania cyberzagrożeniom w szkole. Działania w ramach projektu to: apel dla uczniów z projekcją filmów o tematyce poświęconej bezpieczeństwu w sieci, warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców, konkursy. W dniach 12 i 13 kwietnia naszą szkołę odwiedziła pani Aneta Kaczyńska. Pani Edukator spotkała się z Radą Pedagogiczną. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach, podczas których uczyli się , jak radzić sobie w sytuacjach możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z internetu. Na zakończenie obchodów Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie z klas IV i VI przygotowali dla całej społeczności szkolnej scenkę „Bezpieczny w sieci”. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego i informatycznego „Bezpieczni w sieci”. 17 kwietnia w naszej szkole odbyło się także spotkanie dla rodziców w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl. Podczas tego spotkania rodzice obejrzeli film pt. ”Jak uniknąć zagrożeń cyfrowego świata”, a także otrzymali poradniki „Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie?”. Organizatorami Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego w szkole byli: Małgorzata Adamczyk, Agnieszka Różańska i Krzysztof Woźnicki.

Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

DSC01883---Kopia.jpg