Orches

www.ligowo.szkola.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Styczniowych

w Ligowie

Aktualności szczegóły

Aktualności szczegóły

Niedziela Palmowa 2018

Tradycją lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w uroczyste obchody Niedzieli Palmowej. W tym roku przypadła ona na dzień 25 marca. Punktualnie o godz. 10.30 na placu przed szkołą zebrali się uczniowie z własnoręcznie wykonanymi palmami, przebrani w

Autor: Adam Krzemiński | 23.04.2018

Tradycją lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w uroczyste obchody Niedzieli Palmowej. W tym roku przypadła ona na dzień 25 marca. Punktualnie o godz. 10.30 na placu przed szkołą zebrali się uczniowie z własnoręcznie wykonanymi palmami, przebrani w stroje z czasów Chrystusa. Po odczytaniu Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, wszyscy wyruszyli w uroczystym pochodzie, podczas którego została odegrana scena wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W tym roku w rolę Chrystusa wcielił się Patryk Domaradzki z kl. III SP w Czermnie. Natomiast w rolę osiołka niezmiennie kucyk p. Jerzego Grudzińskiego z Rokicia. Po dotarciu procesji do kościoła zostały poświęcone palmy, a następnie rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Roman Marcinkowski z Płocka. Na zakończenie Mszy św. ksiądz biskup nie szczędził słów wdzięczności pod adresem dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy dołożyli wielu starań pod każdym względem, aby obchód Niedzieli Palmowej był tak piękny i barwny. Podczas uroczystości zagrała orkiestra parafialna pod batutą Adama Krzemińskiego. Nie zabrakło również chóru parafialnego oraz ligowskich parafian, którzy zgromadzili się, by wspólnie rozpocząć obchody męki i śmierci Chrystusa. Dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom na czele z p. dyrektor, którzy pomimo wolnego dnia przybyli do szkoły, by pomóc w przygotowaniu dzieci do procesji. W sposób szczególny dziękujemy: Elżbiecie Kowalskiej, Ewie Sulińskiej, Anecie Kamińskiej, a także Ewie Jankowskiej za posługę fotograficzną.

Aktualności szczegóły

Niedziela Palmowa 2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque dapibus lorem a ipsum tempus, at molestie erat pellentesque. Nulla non diam mollis, luctus orci mattis, ullamcorper massa.

DSCN4192.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

DSCN4197.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

DSCN4235.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

DSCN4256.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

DSCN4187.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

DSCN4254.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

DSCN4181.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć