Wizyta Misjonarza w naszej szkole

Autor: Adam Krzemiński | 10.04.2018

10 kwietnia 2018 r. do Szkoły Podstawowej w Ligowie przybył ks. kan. Grzegorz Mierzejewski, proboszcz Parafii Mochowo. Przez 10 lat pracował jako misjonarz w Iquitos, mieście położonym nad Amazonką w Peru. Dzięki wizycie ks. Grzegorza mogliśmy pogłębić swoją wiedzę na temat działalności misyjnej Kościoła. Ciekawe opowiadania były ubogacone projekcją filmową, w której mogliśmy podziwiać nie tylko posługę misjonarza, ale również codzienne życie Indian, i ich zmaganie się z codziennością. Nie zabrakło także oryginalnych strojów tamtejszych plemion, czy instrumentów muzycznych naśladujących dźwięki przyrody. Wszystko to sprawiło, że wizyta ks. Grzegorza i opowiadania o misjach na długo zapadną w pamięci uczniów i nauczycieli Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Kanonikowi.

Wizyta Misjonarza w naszej szkole