Orches

www.ligowo.szkola.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Styczniowych

w Ligowie

Aktualności szczegóły

Aktualności szczegóły

Kosmetyki z natury

W marcu w naszej szkole dla klas VII odbyła się kampania edukacyjno-profilaktyczna „Kosmetyki z natury”. Celem akcji było zapoznanie uczniów ze składem konwencjonalnych kosmetyków i kosmetyków naturalnych do pielęgnacji ciała, włosów, twarzy. Wskazan

| 23.04.2018

W marcu w naszej szkole dla klas VII odbyła się kampania edukacyjno-profilaktyczna „Kosmetyki z natury”. Celem akcji było zapoznanie uczniów ze składem konwencjonalnych kosmetyków i kosmetyków naturalnych do pielęgnacji ciała, włosów, twarzy. Wskazano w kosmetykach konwencjonalnych na obecność parabenów, silikonów, środków pianotwórczych: SLS, SLES, substancji ropopochodnych oraz ich wpływ na stan skóry. Zwrócono uwagę, że naukowcy są podzieleni w kwestii bezpieczeństwa ich stosowania. Do produkcji kosmetyków naturalnych wykorzystuje się składniki mające pochodzenie roślinne, pozyskiwane z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Podsumowaniem akcji był konkurs wiedzy na temat składu kosmetyków naturalnych i konwencjonalnych, dopuszczonych przez Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów - zawartości konserwantów, certyfikatu ECOCERT.

I miejsce w klasie VII a zajął Franciszek Strupczewski

I miejsce w klasie VII b zajęła Zuzanna Sikorska

W obecności Pani Dyrektor i Wychowawców klas VII odbyło się wręczenie nagród i dyplomów. Ewelina Motyka – nauczyciel biologii

Aktualności szczegóły

Kosmetyki z natury

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque dapibus lorem a ipsum tempus, at molestie erat pellentesque. Nulla non diam mollis, luctus orci mattis, ullamcorper massa.

IMG_3597-Kopiowanie-.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

IMG_3606-Kopiowanie-.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

IMG_3613-Kopiowanie-.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

IMG_3502-Kopiowanie-.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć