PACZKA DLA GŁODNEGO PSIACZKA

Wolontariusze Szkoły Podstawowej w Ligowie w Schronisku dla zwierząt w Płocku. Pod takim hasłem w styczniu w Szkole Podstawowej im Powstańców Styczniowych w Ligowie z inicjatywy klasy szóstej oraz Samorządu Uczniowskiego zorganizowano zbiórkę karmy

| 09.01.2018

Wolontariusze Szkoły Podstawowej w Ligowie w Schronisku dla zwierząt w Płocku.

Pod takim hasłem w styczniu w Szkole Podstawowej im Powstańców Styczniowych w Ligowie z inicjatywy klasy szóstej oraz Samorządu Uczniowskiego zorganizowano zbiórkę karmy dla zwierząt zamieszkujących w płockim schronisku. Celem było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt ,wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Ewa Sulińska oraz Samorząd Uczniowski. Do akcji włączyły się wszystkie klasy począwszy od oddziału przedszkolnego, aż po klasę siódmą. Ostateczne wyniki zbiórki przeszły nasze oczekiwania, ponieważ zebraliśmy 346 kg karmy.

W dniu 9 stycznia 2018 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do schroniska dla zwierząt w Płocku ,w celu przekazania karmy. Uczniów powitał pracownik schroniska, który opowiedział o swojej pracy. Podczas wizyty pracownicy opiekujący się zwierzętami oprowadzili nas po terenie schroniska, w którym obecnie przebywa 200 psów i około 14 kotów. Uczniowie zostali uświadomieni, że zwierzęta to nie zabawki , a posiadanie psa czy kota wymaga dużej odpowiedzialności. Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom naszej szkoły za pomoc przy zbiórce karmy dla schroniska.

PACZKA DLA GŁODNEGO PSIACZKA

DSCN2512.jpg