Jasełka 2017

Autor: brak | 20.11.2017

Jasełka pod tytułem „Jak to w niebie, piekle i na ziemi było, gdy Dziecię Boże na świat przychodziło” zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie. Był to wyjątkowy montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem Elżbiety Kowalskiej, Ewy Sulińskiej i Adama Krzemińskiego. Zebranych gości przywitała Maria Jolanta Kierzkowska dyrektor szkoły, która z okazji nadchodzących świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzyła zebranym dużo zdrowia, radości i spokoju. Spektakl w wykonaniu uczniów połączył tradycyjne Jasełka ze współczesnym postrzeganiem Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka rozpoczęły się sceną w raju, gdzie wąż kusił Adama i Ewę. Do szopki przy której czuwali Józef i Maryja przybyli aniołowie, Trzej Królowie, pastuszkowie, Jagna. W piekle rządził diabeł, Herod i Hetman. Głównym przesłaniem było przedstawienie dobrych i złych zachowań, jakie mogą zaistnieć w tym świątecznym czasie. W oprawie muzycznej znalazły się kolędy, pastorałki i melodie świąteczne. Punktem kulminacyjnym był taniec aniołów. Zuchy z 11 Gromady Zuchowej „ Wesołe niezapominajki” przekazały Betlejemskie Światełko Pokoju. Na uwagę zasługiwała także scenografia, która w doskonały sposób podkreśliła świąteczny klimat. Po Jasełkach głos zabrał Pan Zbigniew Tomaszewski Wójt Gminy Mochowo, który podziękował uczniom za piękną grę aktorską, zwrócił uwagę na przepiękną scenografię oraz oprawę muzyczno-taneczną. Proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Zembrzuski podkreślił wysoki poziom przedstawienia, dodając , że po raz kolejny został zaskoczony. Pogratulował uczniom wspaniałego występu. Uczniowie zostali obdarowani słodyczami od Stowarzyszenia Serce-Sercu i radnych. Dziękujemy.

Jasełka 2017