Orches

www.ligowo.szkola.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Styczniowych

w Ligowie

Aktualności szczegóły

Aktualności szczegóły

Apel ku czci św. Jana Pawła II

„On wciąż jest z nami” - te słowa przyświecały obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego we wspólnocie naszej szkoły. 23 października, czyli dzień po tym, jak w Kościele czcimy świętego Papieża Polaka, społeczność naszej szkoły zebrała się w ligowskiej

Autor: Adam Krzemiński nauczyciel SP im. Powstańców Styczniowych w Ligowie | 01.12.2017

„On wciąż jest z nami” - te słowa przyświecały obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego we wspólnocie naszej szkoły. 23 października, czyli dzień po tym, jak w Kościele czcimy świętego Papieża Polaka, społeczność naszej szkoły zebrała się w ligowskiej świątyni, aby wysłuchać montażu słowno-muzycznego ukazującego nie tylko postać Jana Pawła II, ale także najważniejsze elementy jego nauczania. Całość dopełniły pieśni papieskie w wykonaniu naszej scholi. Zwieńczeniem Apelu była projekcja filmowa z papieskiej pielgrzymki Ojca Świętego w Płocku. Następnie głos zabrał ksiądz proboszcz, który powiedział, że miał okazję osobiście dotknąć świętości Jana Pawła II, kiedy to organizował pobyt Papieża w Płocku w 1991 roku. Zwrócił uwagę na to, że Jan Paweł II może pokazać każdemu przykład drogi świętości – ludziom młodym, dzieciom, czy osobom w podeszłym wieku. Ale to od nas samych zależy, czy zechcemy się wpatrzeć w jego świętość. Zakończeniem Apelu była wspólna modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Aktualności szczegóły

Apel ku czci św. Jana Pawła II

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque dapibus lorem a ipsum tempus, at molestie erat pellentesque. Nulla non diam mollis, luctus orci mattis, ullamcorper massa.

zdjecie-nr-3.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

zdjecie-nr-1.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

zdjecie-nr-2.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć