Apel ku czci św. Jana Pawła II

Autor: Adam Krzemiński nauczyciel SP im. Powstańców Styczniowych w Ligowie | 01.12.2017

„On wciąż jest z nami” - te słowa przyświecały obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego we wspólnocie naszej szkoły. 23 października, czyli dzień po tym, jak w Kościele czcimy świętego Papieża Polaka, społeczność naszej szkoły zebrała się w ligowskiej świątyni, aby wysłuchać montażu słowno-muzycznego ukazującego nie tylko postać Jana Pawła II, ale także najważniejsze elementy jego nauczania. Całość dopełniły pieśni papieskie w wykonaniu naszej scholi. Zwieńczeniem Apelu była projekcja filmowa z papieskiej pielgrzymki Ojca Świętego w Płocku. Następnie głos zabrał ksiądz proboszcz, który powiedział, że miał okazję osobiście dotknąć świętości Jana Pawła II, kiedy to organizował pobyt Papieża w Płocku w 1991 roku. Zwrócił uwagę na to, że Jan Paweł II może pokazać każdemu przykład drogi świętości – ludziom młodym, dzieciom, czy osobom w podeszłym wieku. Ale to od nas samych zależy, czy zechcemy się wpatrzeć w jego świętość. Zakończeniem Apelu była wspólna modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Apel ku czci św. Jana Pawła II

zdjecie-nr-3.jpg