PASOWANIE NA UCZNIA 2017r

Autor: Aneta Kamińska | 31.10.2017

W tym roku nowicjusze zostali zaproszeni przez uczniów klas starszych do Krainy Wiedzy. Kiedy już w niej zagościli Zła Wróżka rzuciła na nich czar „Hokus pokus, wielkie szumy, wnet zabiorę Wam rozumy”. Na szczęście sprzeciwiła się temu Dobra Wróżka, zabrała pierwszaki w podróż do Krainy Recytacji i Śpiewu, Krainy Pracy, Krainy Miłości i Krainy Mądrości. Dzieci „starały się zawzięcie, aby zrzucić złe zaklęcie”. Pięknie wykonywały wszystkie polecenia: recytowały, śpiewały, segregowały dary jesieni, udowadniały, że kochają ojczyznę i rodziców, pokazywały że już mają w sobie wiele mądrości. Zapewniały też, że będą się pilnie uczyć pod czujnym okiem nauczycieli i wychowawczyni oraz, że zaprzyjaźnią się z rówieśnikami. Dzięki tym wszystkim poczynaniom bohaterowie wydarzenia zdobyli wszystkie klucze poszczególnych krain. W końcu Dobra Wróżka wypowiedziała magiczne słowa: „Hokus pokus, małe szumy, ja oddaję Wam rozumy”. Dzieci zostały odczarowane i uroczyście pasowane na pełnoprawnych uczniów.

PASOWANIE NA UCZNIA 2017r