Rozpoczęcie roku szkolnego 2017

Autor: Dyrektor Szkoły | 04.09.2017

4 września 2017r. po dwóch miesiącach wakacyjnego wypoczynku dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie rozpoczęły nowy rok szkolny. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w parafialnym kościele. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się przy Pomniku Pomordowanych w latach 1939 - 1945. Zuchy przypomniały o tragicznych wydarzeniach Września 1939r. Wszyscy zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć tamtych bohaterów. Potem Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski i Dyrektor Szkoły Maria Jolanta Kierzkowska wraz z zuchami złożyli na płycie pomnika wiązanki kwiatów. Po uformowaniu szyku ze sztandarem na czele wszyscy udali się do szkoły. Tutaj Pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas i zapoznała zebranych z organizacją nowego roku szkolnego. Ciepłe słowa do zgromadzonych skierował również Wójt Gminy Mochowo. Spotkania dzieci z wychowawcami zakończyły pierwszy dzień roku szkolnego 2017/2018.