Pobyt w Warszawie laureatów projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”

Autor: Elżbieta Kowalska | 03.10.2017

Podczas pobytu w Warszawie zwiedziliśmy wystawę stałą w Muzeum POLIN, była to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich od średniowiecza do współczesności. Następnie spacerem udaliśmy się na Plac Zamkowy, na którym znajduje się Kolumna króla Zygmunta III Wazy, która jest najstarszym i najwyższym świeckim pomnikiem w Polsce. Będąc na starym mieście dzieci podziwiały Zamek Królewski, Dzwonnice przy kościele św. Anny, na Rynku Starego Miasta Pomnik Syrenki, Kamienne Schodki, Barbakan, zabytkowe kamieniczki. Idąc wzdłuż murów obronnych dotarliśmy do Pomnika Małego Powstańca. Tu dzieci poznały historię Powstania Warszawskiego i harcerzy uczestniczących w powstaniu. Pełni wrażeń wracaliśmy do domu.

Pobyt w Warszawie laureatów projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”