Przedstawienie Fundacji Sztuki Ciała – Mały Teatr Kępa.

Autor: Elżbieta Kowalska | 03.10.2017

Uczestnicy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” obejrzeli przedstawienie „ Między owadami”, w którym teatr fizyczny, pantomima, sensoryczna scenografia oraz grana na żywo muzyka przybliżyła dzieciom pełne symboli życie insektów. Główną bohaterką przedstawienia jest mała gąsienica, która nie chce być taka jak inne. Zamiast pożerać kolejne liście wyrusza w podróż, która stopniowo odsłania przed nią zarówno ciemne jak i jasne strony życia. Spotyka na swej drodze: pająki, pszczoły, komarzycę, świerszcza. Ta baśniowa opowieść jest także metaforą dorastania. Spotykając różne, dorosłe owady mała bohaterka uczy się rozumieć otaczający ją świat i samą siebie. Zarówno dzieci jak i dorośli byli pod wrażeniem, jak teatr może poważnie traktować małego odbiorcę i mądrze oswoić małego widza z niełatwymi tematami, rozśmieszyć i zaangażować.

Przedstawienie Fundacji Sztuki Ciała – Mały Teatr Kępa.