Wycieczka do Torunia 2017

Autor: Elżbieta Kowalska | 11.07.2017

Ciekawych i niezapomnianych przeżyć dostarczyła dzieciom wycieczka do Torunia. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o pewnym zakochanym zakonniku. Potem na Starym Mieście zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce. Następnie udaliśmy się pod dom Mikołaja Kopernika. Kolejnym punktem był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem obejrzeli film pt. „ Wirująca ziemia” . Uczyli się rozpoznawać gwiazdy, poznali podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obrotowym Ziemi, zjawisko dnia i nocy oraz następstwa pór roku. Po seansie uczniowie przeszli do Sali Orbitarium, to oryginalna wystawa interaktywna. Wszyscy z zaciekawieniem odwiedzali stanowiska: transmisja sygnału w kosmosie, ocean chmur, atmosfera planet, tornado, opóźnienie sygnału, spłaszczenie planet, ciśnienie atmosferyczne, zorza polarna, ciążenie, czas podróży, ciężar. Po zakupie pamiątek i pierników z których to miasto słynie wróciliśmy do domu.

Wycieczka do Torunia 2017