Teatrzyki profilaktyczne w naszej szkole.

Autor:  Elżbieta Kowalska | 11.07.2017

Do naszej szkoły jak każdego roku, Pani Dyrektor zaprasza teatrzyki profilaktyczne, których głównym celem jest popularyzacja wśród uczniów, poprzez formy teatralne wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia, asertywnej postawie wobec współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych.

1. „ Kozucha kłamczucha” - inscenizacja na motywach utworu Janiny Porazińskiej zrealizowana została w formie zabawnej opowieści o niesfornej kózce. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Dzieci bardzo żywo reagowały na akcję i brały udział w przedstawieniu.

2. „ Przygoda w Nieróbkowie” - teatrzyk o treściach edukacyjnych prawa i obowiązki ucznia.

3. „ Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska” -  przedstawieniu podjęto tematykę profilaktyczną dotyczącą nadużywania przemocy i złych zachowań. Akcja spektaklu toczyła się w lesie, gdzie Lisek-Okrutniś bardzo źle traktował inne zwierzątka, między innymi sympatycznego zajączka i ptaki. Tytułowy bohater polował na innych mieszkańców lasu, przezywał ich oraz więził w sidłach.  Spektakl teatralny miał jednak szczęśliwe zakończenie, gdyż dobro zwyciężyło nad złem, a Lisek – Okrutniś zmienił się w sympatycznego zwierzaka. Sztuka pokazała, że nie należy negatywnym zachowaniem krzywdzić innych, ponieważ każdy ma prawo do szacunku i spokojnego życia. Teatrzyk był bardzo pozytywnie odebrany przez wszystkie dzieci.

4. „ Magiczna książka” - Teatrzyk miał na celu zachęcenie dzieci do czytania książek,  a porzucenie nowoczesnych środków komunikacji. Artyści opowiedzieli nam historię dziewczynki o imieniu Mariolka, która czytanie książek uważała za stratę czasu. Wszystko się zmieniło w momencie, gdy dziewczynka dostała magiczną książkę od swojej babci. Dobra wróżka przeniosła dziewczynkę w świat pełen bajek. Tam mała bohaterka odkryła, że czytanie książek to bardzo pasjonujące zajęcie.

Teatrzyki profilaktyczne w naszej szkole.

20170330_092923.jpg

20170529_104239.jpg