Konkurs Pięknego Czytania

Autor: Małgorzata Adamczyk | 30.05.2017

30 maja w auli Zespołu Szkół nr 3 w Płocku odbyła się IX edycja Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs skierowany był do uczniów zerówek i przedszkoli, uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Płocka oraz terenu powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

Konkurs przebiegał w IV kategoriach:
Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie zerówek
Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-III
Kategoria III - uczniowie szkół podstawowych, klasy IV-VI
Kategoria IV – uczniowie szkół gimnazjalnych

W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Szymon Adamczyk z klasy IIIb, Wiktoria Włoczewska z klasy IIIb, w kategorii klas IV-VI była to: Andżelika Borowska z klasy VIa i Zuzanna Sikorska z klasy VIb.

Konkurs przebiegał w następujący sposób: uczniowie losowali numerki, które wskazywały kolejność prezentacji. Każdy uczestnik przed wystąpieniem miał możliwość zapoznania się z tekstem w ciągu 1 minuty przed występem, a następnie czytał tekst przez 2 minuty. Jury oceniało: technikę czytania płynność, dykcję, tempo, modulację głosu i jego natężenie.

W kategorii klas I-III Szymon Adamczyk zajął III miejsce.

Pozostałe uczestniczki otrzymały dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Konkurs Pięknego Czytania