Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III w Czermnie

Dnia 24. 05. 2017 r. w Szkole Podstawowej w Czermnie odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: - z klasy III a – Maciej Rosiak, - z klasy III b – Szymon Adamczyk Wiktoria Włoczewska W konkursie wzięł

Autor: Grażyna Kowalska | 24.05.2017

Naszą szkołę reprezentowali:
- z klasy III a – Maciej Rosiak,
- z klasy III b – Szymon Adamczyk Wiktoria Włoczewska

W konkursie wzięło udział 17 uczniów.
Zadaniem dzieci było:
- pisanie z pamięci,
- dyktando,
- uzupełnianie testu ortograficznego: wpisywanie wyrazów z trudnościami ortograficznymi, rozwiązywanie zagadek oraz wyjaśnianie zasad pisowni.

Każdy uczestnik mógł maksymalnie zdobyć 100 punktów.
Nasi uczniowie otrzymali następującą ilość punktów. Szymon Adamczyk uzyskał 90 punktów. Wiktoria Włoczewska uzyskała 77,5 punktów. Maciej Rosiak uzyskał 72 punkty. Uczeń naszej szkoły Szymon Adamczyk zajął I miejsce. Otrzymał nagrody książkowe i dyplom. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i długopisy.

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III w Czermnie

zdj_-lcia_492.jpg