Lekcja przyrody w Ostródzie

Autor: A. Krzemiński | 07.10.2016

7 października uczniowie klas IV-VI, osiągający bardzo dobre wyniki w nauce przyrody, uczestniczyli w wycieczce do Ostródy. Tam pod opieką p. M. Kierzkowskiej, M. Pączkowskiego i A. Krzemińskiego uczestniczyli w Hubertus Arena 2016, która była trzecią edycją imprezy łączącej obchody święta myśliwych i jeźdźców z targami branżowymi. W tym roku Hubertus Arena była otwarta w sposób szczególny na uczniów. Pięknie przygotowane ścieżki leśne z budową warstw lasu oraz jego wykorzystania w życiu ludzi i zwierząt, a także profesjonalne wykłady prowadzone przez myśliwych stały się dobrą okazją do stworzenia lekcji dydaktycznej o lesie. Uczniowie mogli też sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę, biorąc udział w konkursach związanych np. z odgadywaniem tropów zwierząt, czy obliczaniu wieku drzewa. Zwycięzców nagradzano upominkami. Nasi uczniowie wykazywali się dużą znajomością wiedzy związanej z tematyką lasu. Spreparowane zwierzęta, umieszczone na ścieżce safari do złudzenia przypominały żywe okazy. Strzelanie z łuku, czy oglądanie oryginalnego piasku z pustyni – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich. Na koniec można było podziwiać różne wyroby przydatne w pracy myśliwych. Dzięki tej wycieczce, uczniowie w bardziej praktyczny sposób mogli zobaczyć, jakim dobrodziejstwem dla człowieka jest las.

Lekcja przyrody w Ostródzie

IMG_20161007_114817.jpg