Pasowanie na uczniów 2016

Jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie. Na wstępie wychowawczyni klasy pierwszej Elżbieta Kowalska powitała prz

Autor: Elżbieta Kowalska | 10.03.2016

Na wstępie wychowawczyni klasy pierwszej Elżbieta Kowalska powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Mochowo Pana Zbigniewa Tomaszewskiego, ks. Proboszcz Andrzeja Zembrzuskiego, Panią Dyrektor, przedstawicieli Rady Rodziców, uczniów naszej szkoły, nauczycieli, rodziców, a w szczególności bohaterów dzisiejszej uroczystości.

Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program słowno-muzyczny. Pierwszoklasistów odwiedził duszek naszej super szkoły, który z przedstawicielami SU przeprowadził wśród dzieci egzamin. Wszyscy zdali go śpiewająco. Punktem kulminacyjnym było ślubowanie i pasowanie na Sztandar szkoły, którego dokonała Dyrektor szkoły Maria Kierzkowska. Wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, a rodzice Kuferki „ Galeria możliwości”. Pani Dyrektor życzyła dzieciom sukcesów i wytrwałości w nauce. Dużo ciepłych słów do pierwszoklasistów skierował Pan Zbigniew Tomaszewski i wręczył dzieciom upominki. Swoje słowo do uczniów skierował także ks. Proboszcz.

Ten dzień na zawsze zostanie w pamięci każdego pierwszaka. Pierwszak – jak to dumnie brzmi! Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie.

Pasowanie na uczniów 2016