sąd nad papierosem

Autor: Brak | 02.11.2016

Listopad to miesiąc, w którym szczególnie dużo uwagi poświęca się szkodliwości palenia papierosów. W naszej szkole z tej okazji odbył się apel, który przygotowali uczniowie klasy VIa. To właśnie oni przeprowadzili rozprawę sądową. Głównymi oskarżonymi były papierosy. Lekarz, kosmetyczka, dziecko nałogowych palaczy, nauczycielka, serce i płuca wskazywali szkody spowodowane tym nałogiem. Nie pomogła mowa obrońcy. Sąd uznał winę papierosów. Przedstawienie spodobało się zgromadzonej na sali publiczności, którą stanowili wszyscy uczniowie naszej szkoły. W dalszej części apelu pan Adam Krzemiński przedstawił prezentację multimedialną pt. „Papieros – twój wróg”. Dzięki niej uczniowie poznali skład chemiczny papierosów i ich działanie na nasze narządy. Wesołe rymowanki na zakończenie prezentacji utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że papierosów nie warto palić.

sąd nad papierosem

DSCN2821.jpg