Wiarygodna szkoła

Autor: Brak | 27.11.2016

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ligowie bierze udział w projekcie ,,Wiarygodna Szkoła”. Projekt ten ma stać się drogowskazem wskazującym te szkoły, które są godne zaufania i wyróżniają się na rynku edukacyjnym.

Kategoria Wiarygodna Szkoła Podstawowa jest Programem, który wyróżnia te szkoły podstawowe, które przede wszystkim spełniają wysokie standardy edukacyjne. Są to szkoły, które mogą pochwalić się ciekawą bazą dydaktyczną, ale także w pełni zapewniają bezpieczeństwo swoim uczniom, tak ważne dla każdego rodzica.

Warunkiem przystąpienia szkoły do programu jest zdobycie przez szkołę co najmniej 5 skali staninowej, która jest powszechnie używana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i komisje okręgowe, przeprowadzające zewnętrzne egzaminy w oświacie. Ponadto szkoły muszą spełnić określone standardy w obszarach bazy i zapewnianego bezpieczeństwa. Spełniwszy powyższe warunki zakwalifikowaliśmy się do udziału w tym prestiżowym projekcie. Otrzymany przez szkołę Certyfikat Wiarygodności jest jasną deklaracją stosowania przez naszą placówkę odpowiednich standardów w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa. Legitymowanie się znakiem firmowym Wiarygodnej Szkoła jest skutecznym narzędziem budowania prestiżu placówki w regionie jak i w Polsce.

Uczestnictwo w elitarnej grupie Wiarygodnych Szkół gwarantuje:
wyróżnienie się spośród innych szkół jako placówka wiarygodna, godna zaufania i działająca na odpowiednim, wymaganym poziomie, wzmocnienie wizerunku, prestiżu i zaufania do Szkoły ze strony uczniów i ich rodziców a dzięki temu: zwiększenie zainteresowania Szkołą jako placówką, która reprezentuje odpowiedni poziom i jest godnym we współpracy partnerem, wzmocnienie pozycji Szkoły na tle konkurencji w regionie funkcjonowania i w Polsce. Szkoła ponadto otrzymuje: dodatkową,bezpłatną reklamę w internecie na wysoko pozycjonowanych stronach serwisowych Wiarygodnej Firmy w katalogu Wiarygodne Szkoły, atrakcyjne portfoli Szkoły, które wzmocni jej wizerunek i wyróżni wśród innych szkół w regionie, pakiet materiałów promocyjnych Wiarygodnej Szkoły, którymi Szkoła może firmować swoją działalność jako wiarygodną, Certyfikat w formie eleganckiego dyplomu w ramie koloru złotego zaświadczający o właściwym poziomie dydaktycznym, wychowawczym i bezpieczeństwie w Szkole, który można wyeksponować w reprezentacyjnym miejscu w placówce,

Wiarygodna szkoła

mail.jpg