Konkurs PCK

Autor: Elżbieta Kowalska | 24.11.2009

Dnia 24 listopada 2009 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród powiatowego konkursu plastycznego „Honorowe krwiodawstwo w oczach dziecka”. Uczniowie naszej szkoły Katarzyna Bylińska i Adrian Przemłyski zdobyli dwa równorzędne pierwsze miejsca.
Celem konkursu organizowanego przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sierpcu jest propagowanie wśród najmłodszych uczestników honorowego krwiodawstwa.
Zadaniem PCK jest zachęcanie jak największej liczby osób zdrowych do bezpłatnego oddawania krwi.
W szkole najmłodsze dzieci zapoznają się z nawykami i zasadami zdrowego stylu życia. Starsze zdobywają umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Organizujemy pogadanki na temat: przeciwdziałania narkomani, alkoholizmowi, nikotynizmowi. Organizujemy apele i imprezy związane z ochroną zdrowia i ekologią.
19 listopada br. „Dzień bez papierosa” w klasach odbyły się pogadanki, na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali plakaty.

Konkurs PCK

konkurs-2520009.jpg