Ferie w szkole - wycieczka do Torunia

W dniu 04.02.2016. uczniowie z klas III – VI wybrali się na wycieczkę do magicznego miejscu w Toruniu.

Autor: Ewa Sulińska, Elżbieta Kowalska | 24.04.2016

To była wyprawa do kopalni wiedzy Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. Centrum Nowoczesności ,,Młyn Wiedzy'' to pierwsze centrum nauki w regionie kujawsko – pomorskim. Na początku naszej wizyty dzieci uczestniczyły w lekcji dydaktycznej zatytułowanej  ,,Wszystko Gra”. Podczas tej lekcji uczniowie samodzielnie wykonywali instrumenty muzycznej wykorzystując do tego różnorodne materiały takie jak  kartonowe rurki , ryż, patyczki do lodów lub gumki do włosów. Pod koniec lekcji wszyscy uczestnicy stanowili muzyków grających we wspólnej orkiestrze, a dyrygentem  był Pan prowadzący zajęcia. Po warsztatach udaliśmy się na  zwiedzanie poszczególnych wystaw na 6 piętrach budynku. Jedną z wystaw która szczególnie spodobała się dzieciom była wystawa,, Rzeka”. Ekspozycja nawiązuje do przepływającej przez Toruń Wisły. Dzięki tej ekspozycji pokazujemy ciekawostki przyrodnicze charakterystyczne dla górnego, środkowego oraz dolnego biegu rzeki.  Na wystawie znajdują się modele, m.in. oczyszczalni ścieków i tamy. Zgodnie z ideą Centrum Nowoczesności wszystkie eksponaty wystawy są interaktywne, umożliwiają samodzielne wykonywanie eksperymentów oraz obserwację zjawisk fizycznych. Pomogą w tym liczne stanowiska o tematyce hydrologicznej, biologicznej oraz ekologicznej. Po wspaniałych chwilach spędzonych  w młynie wiedzy zjedliśmy  posiłek w Mac Donaldzie a następnie dla poprawienia kondycji sportowej udaliśmy się na basen w Miejskim Ośrodku  Centrum i Rekreacji.

Ferie w szkole - wycieczka do Torunia

DSCN2245.jpg