STOP DOPALACZOM !

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ligowie rozpoczęła starania o przyznanie jej tytułu szkoły wolnej od dopalaczy. W związku z tym podjęła wiele działań. W klasach i na szkolnym korytarzu pojawiły się gazetki o zgubnych skutkach zażywa

Autor: Irena Wiśniewska | 24.04.2016

W klasach i na szkolnym korytarzu pojawiły się gazetki o zgubnych skutkach zażywania dopalaczy. Dzieci przygotowały także prace plastyczne.

6 listopada 2015 roku odbyło się zebranie z rodzicami nt. niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy.  Podczas spotkania rodzice obejrzeli prezentację multimedialną pt. Dopalacze kradną życie. Została ona przygotowana przez panią Monikę Pomierską. W dalszej części zebrania rodzice obejrzeli film pt. Dopalacze – nie zamykaj oczu. Historie opowiadane przez młodych ludzi bardzo poruszyły zgromadzonych na sali. Dlatego wszyscy bez wahania złożyli swoje podpisy na Pakcie przeciwko dopalaczom.

9 listopada 2015 roku również starsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentację i film o zgubnych skutkach sięgania po dopalacze. Bardzo wielu z nich przyłączyło się do Paktu przeciwko dopalaczom, składając na nim swój podpis.

Na lekcjach wychowawczych i przyrody były przeprowadzane pogadanki o dopalaczach. Natomiast nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach podejmujących tematykę uzależnienia od narkotyków.

28 stycznia 2016 roku na zebraniu rodziców obecni byli przedstawiciele policji.  Omówili problem dopalaczy ze swojego punktu widzenia. Panowie opowiadali  o odpowiedzialności wynikającej z rozprowadzania dopalaczy. W dalszej części zebrania głos zabrał lekarz dr Janusz Maciejewski. Pan doktor opowiadał o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą korzystanie z dopalaczy. Uczulił także rodziców na pierwsze symptomy uzależnienia. Poinformował zebranych o placówkach położonych na terenie powiatu sierpeckiego i Płocka, które zajmują się  leczeniem osób uzależnionych. Potem wszyscy zgromadzeni obejrzeli film, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Spotkanie z rodzicami zakończyło się wręczeniem im ulotek, zostały one przygotowane przy współpracy z Centrum Kształcenia na Odległość.

Obejrzenie filmu nt. dopalaczy z udziałem uczniów naszej szkoły i wręczenie rodzicom ulotek przygotowanych przy współpracy z Centrum Kształcenia na Odległość zakończyło spotkanie z rodzicami.
Mamy nadzieję, że działania podjęte przez szkołę uchronią nasze dzieci przed zgubnym nałogiem jakim są dopalacze.

STOP DOPALACZOM !

dopalacze.jpg