Andrzejki 2015

Autor: M. Pomierska, E. Kowalska | 29.11.2015

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I tak, dnia 29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie z SU, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Można było wyczytać z kart, jaka czeka Cię przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędziesz w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Wróżby przepowiadały czarownice, wróżbici, magicy, cyganki. Całą imprezę uświetniła nam muzyka mechaniczna, nad którą czuwała pani Monika Pomierska i pan Michał Pączkowski.

Andrzejki 2015