Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Ogólnopolski Konkurs Historyczny; "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"; to konkurs, w którym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ligowie uczestniczą od wielu lat i zajmują wysokie lokaty. W tym roku naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: A

Autor: Irena Szpanowska | 30.04.2008

W tym roku naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów:
Aleksandra Jędrzejewska i Damian Sulkowski.

Pracowali bardzo ciężko, albowiem musieli opanować historię Polski lat 1887 -  1922. Ich trud się opłacił, bo obydwoje doszli do trzeciego etapu konkursu.
W ogólnej klasyfikacji Damian zajął 13. miejsce, natomiast Ola 5.
Dzięki tak wysokiej pozycji, nasza uczennica uzyskała Tytuł Laureata i została zwolniona z pisania egzaminu szóstoklasisty.
Do udziału w konkursie przygotowywała ich Irena Szpanowska.

Płock, 11stycznia 2008 r.
Ola i Damian w oczekiwaniu na rozpoczęcie rozwiązywania zadań konkursowych 2. etapu.

Warszawa, 4 kwietnia 2008 r. Uczestnicy 3. etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego; "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".