Żywa lekcja przyrody

Autor: Adam Krzemiński | 07.10.2015

7 października uczniowie klasy IV wraz z nauczycielami: Moniką Pomierską i Adamem Krzemińskim udali się na wycieczkę w ramach lekcji przyrody. Trasa wiodła do leśniczówki w Głęboczku. Wraz z nauczycielami pojechała również mama jednej z uczennic, p. Katarzyna Staniszewska. Dzięki życzliwości pana leśniczego, mogliśmy dowiedzieć się wiele o dzikach, a nawet zobaczyć je na własne oczy. Gospodarz leśniczówki przekazał również dzieciom wiele informacji na temat innych zwierząt zamieszkujących w lesie. Ciekawą stroną wycieczki była prezentacja roślin, stanowiących drzewostan lasu. Pan leśniczy przekazał także ważne informacje jakimi są: ochrona i pielęgnacja roślin oraz zwierząt, czy to, jak negatywnie na florę i faunę wpływa zanieczyszczenie środowiska. Wyjazd zakończył się wielkim ogniskiem, które pan leśniczy przygotował specjalnie dla nas. Po upieczeniu kiełbasek mogliśmy jeszcze zwiedzić samą leśniczówkę, która kryła niemało skarbów. Jednym z nich jest np interaktywna tablica z odgłosami zwierząt zamieszkujących las. Uczniom szczególnie przypadła do gustu „ptasia” tablica. Można było również zobaczyć myśliwskie trofea, poroża większych zwierząt i inne ciekawe sprzęty. Wycieczka była ciekawym doświadczeniem dla uczniów, co potwierdza ich aktywne uczestnictwo przez zadawanie pytań, dzielenie się swoimi spostrzeżeniami. W nagrodę za to pan leśniczy wręczył wszystkim zaangażowanym upominki. Na zakończenie dokonaliśmy wpisu do pamiątkowej księgi, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Ligowa.

Żywa lekcja przyrody