Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej „Jestem Polakiem i Europejczykiem” Cele konkursu: Rozpowszechnianie informacji o krajach wspólnoty europejskiej, jej symbolach i instytucjach Rozbudzanie zainteresowań tematyką Unii Europejskiej

Autor: M.Kierzkowska | 03.11.2008

Cele konkursu:
Rozbudzanie zainteresowań tematyką Unii Europejskiej
Pogłębianie wiadomości o naszych symbolach narodowych
Regulamin konkursu:
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów z klas IV – VI, maksymalnie do 3 osób z każdej szkoły.
Konkurs będzie miał charakter pisemnego testu. W razie uzyskania przez uczestników jednakowej        liczby punktów przewiduje się przeprowadzenie dodatkowego testu.
Prace pisemne uczestników oceniać będzie komisja sędziowska, w skład której wejdą nauczyciele        opiekunowie z poszczególnych szkół.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, zwycięzcy nagrody rzeczowe.
Tematyka konkursu
Instytucje Unii Europejskiej
Symbolika Unii Europejskiej
Polskie symbole narodowe
Ojcowie zjednoczonej Europy

Ogólna charakterystyka państw tworzących Unię: stolice, położenie, słynne budowle, znane postacie, flagi państw Unii…

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej zostanie przeprowadzony 12 grudnia 2008 roku o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej w Ligowie.

Listę uczestników należy przesłać na adres SP w Ligowie do dn. 20 listopada 2008 r. lub drogą elektroniczną  sekretariat.ligowo@wp.pl Szkoła Podstawowa w Ligowie 09-228 Ligowo

Organizatorzy – SKE Dzieci Europy