Wycieczka krajoznawczo-turystyczna

Autor: E. Kowalska, zdjęcia: G. Kowalska | 17.06.2015

17 czerwca  uczniowie klas młodszych pod opieką wychowawczyń udali się na wycieczkę do Torunia oraz Ciechocinka. Najpierw pojechaliśmy do Ciechocinka, gdzie zwiedziliśmy Tężnie – największe tego typu konstrukcje w Europie i spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym. Następnie udaliśmy się  do Torunia. Dzieci  miały okazję poznać  jedno z najpiękniejszych miast polskich. Zwiedziliśmy Krzywą Wieżę , z którą związana jest legenda o pewnym zakochanym zakonniku,  ruiny Zamku Krzyżackiego, Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika. Ciekawą atrakcją dla dzieci była fontanna Cosmopolis, która znajduje się na obrzeżach toruńskiej starówki. Fontanna nawiązuje do słynnego dzieła Mikołaja Kopernika „ O obrotach sfer niebieskich”, ma niewidoczną taflę wody i schemat układu heliocentrycznego. Niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom rejs statkiem po Wiśle.
Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.