Pracownie komputerowe dla szkół

Autor: M.Adamczyk, M.Kierzkowska | 29.06.2007

29 czerwca 2007 r. nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie nowoczesną pracownię komputerową za sumę 41050, 38 zł.  To już 2 pracownia komputerowa w szkole. Pierwszą pracownię otrzymaliśmy w 2005 r. za sumę 38737, 00 zł. Obie pracownie sfinansowane zostały w całości ze środków unijnych w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego. Sprzęt został przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach realizacji projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Do każdej z pracowni otrzymaliśmy po 10 stanowisk komputerowych dla uczniów (jednostka centralna z monitorem) wraz z oprogramowaniem podstawowym (system operacyjny, pakiet biurowy), serwer dla pracowni wraz z monitorem i systemem sieciowym, 1 drukarkę sieciową, 1 skaner, wideoprojektor i komputer przenośny. W/w sprzęt służy uczniom do pracy podczas zajęć z informatyki, zajęć koła informatycznego,  na którym dzieci przygotowują się do konkursów.
Komputer przenośny i wideoprojektor to mobilny zestaw multimedialny (MZM). Wszystkie dostarczone komputery mają dostęp do Internetu. Większość nauczycieli naszej szkoły ukończyła szkolenie „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna w praktyce szkolnej”, które daje im możliwość profesjonalnego wykorzystania komputerów w czasie zajęć z poszczególnych przedmiotów. Nowa pracownie pomaga w przygotowaniu uczniów do życia w globalnym społeczeństwie informacji poprzez zapewnienie możliwości korzystania z technologii informacyjnej i komunikacyjnej, w uczeniu się i rozwiązywaniu problemów.

Pracownie komputerowe dla szkół