Teatrzyk ze studia artystycznego ARKADA 2015

Autor: Elżbieta Kowalska | 22.03.2015

Podczas przedstawienia pt. „ Po  Polsce podróże małe i duże”, dzieci poznały najbardziej znane miasta w Polsce: Gdańsk, Białystok, Olsztyn, Toruń, Warszawę, Poznań, Kraków, a także dowiedziały się, że Polska leży nad Bałtykiem, najdłuższa rzeka w Polsce to Wisła oraz, że Tatry znajdują się na południu Polski.
Główną postacią inscenizacji był smok Bazyli. Bohater chcąc odwiedzić swojego dziadka w Krakowie, musiał odbyć podróż po całej Polsce opowiadając dzieciom o najciekawszych miastach naszego kraju i związanych z nimi legendami. Dzieci chętnie włączały się do zabawy z Bazylim i pomagały odpowiadać mu na pytania.

Teatrzyk ze studia artystycznego ARKADA 2015