Dzień Jana Pawła II

Autor: Adam Krzemiński | 22.10.2014

22 października od 36 lat jest związany z osobą Jana Pawła II. Tego właśnie dnia, w 1978 roku rozpoczął on uroczyście swój pontyfikat. Natomiast od 2011 roku, dzień ten jest w Kościele katolickim dniem kultu Papieża Polaka, czyli liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II. W ten nieco chłodny dzień, nasza społeczność szkolna spotkała się w ligowskiej świątyni, aby uczcić tego wielkiego Rodaka. Schola dziecięca pod kierunkiem p. katechety przygotowała montaż słowno-muzyczny, wspominający dzieła Jana Pawła II. Papieskie pieśni przypomniały nam o wielkości Jego przesłania i charyzmatycznej świętości, którą nosił w sobie aż po kres swego ziemskiego życia. Po chwilach wspomnień przyszedł czas na modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Dzieci ze szkolnego Kółka Różańcowego poprowadziły modlitwę różańcową, którą zakończył ks. Proboszcz modlitwą do świętego Papieża. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się przed kościół, by złożyć znicze przed pamiątkową tablicą i przez chwilę pomyśleć nad ideałami, których przykład dał nam swoim życiem Jan Paweł II.

Dzień Jana Pawła II

P1050745.jpg