Orches

www.ligowo.szkola.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Styczniowych

w Ligowie

Aktualności szczegóły

Aktualności szczegóły

Wspominamy ofiary II wojny światowej

W niedzielę, 12 października w kościele parafialnym w Ligowie odbyła się Eucharystia w intencji ofiar II wojny światowej, wywodzących się z terenu Ligowa oraz naszej parafii. Okazją była 70 rocznica egzekucji na mieszkańcach Źródeł. Uroczystości, prz

Autor: Adam Krzemiński | 12.10.2014

W niedzielę, 12 października w kościele parafialnym w Ligowie odbyła się Eucharystia w intencji ofiar II wojny światowej, wywodzących się z terenu Ligowa oraz naszej parafii. Okazją była 70 rocznica egzekucji na mieszkańcach Źródeł. Uroczystości, przewodniczył Ksiądz Proboszcz, który podkreślił, jak cenny dar za Ojczyznę oddała nasza społeczność. Tragiczna wojna pochłonęła w sumie 150 ofiar z Ligowa i okolic. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz, gdzie przy pomniku Powstańców Styczniowych odbył się Apel poległych. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Rady Pedagogicznej z oraz zuchy z naszej szkoły. Apel poległych zakończyło złożenie symbolicznej wiązanki oraz zapalenie zniczy.

Aktualności szczegóły

Wspominamy ofiary II wojny światowej

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque dapibus lorem a ipsum tempus, at molestie erat pellentesque. Nulla non diam mollis, luctus orci mattis, ullamcorper massa.

P1050717.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

P1050723.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć

P1050727.jpg

Kliknij w ikonkę

Galeria zdjęć