Rozstrzygnięcie Powiatowego Finału Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

1 października 2014 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Finału Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Organizatorem konkursu był Samorząd Województwa Mazowieckiego, współorganizatorem Wojewódzk

Autor: Małgorzata Adamczyk | 01.10.2014

Organizatorem konkursu był Samorząd Województwa Mazowieckiego, współorganizatorem Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku, patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego – pan Adam Struzik.
Celem Konkursu było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa  w ruchu drogowym najmniej chronionych jego uczestników, tj. dzieci i młodzieży szkolnej.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
część I - teoretyczna - w formie testu sprawdzającego wiedzę uczestników Finału powiatowego z zakresu przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej;
część II - praktyczne sprawdzenie umiejętności bezpiecznego kierowania rowerem na rowerowym torze przeszkód.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: w kategorii dziewcząt z klas IV-VI szkół podstawowych II miejsce zajęła Joanna Adamczyk uczennica klasy V, w kategorii chłopców z klas IV-VI szkół podstawowych III miejsce zajął Norbert Świeżyński  uczeń klasy VI.

Rozstrzygnięcie Powiatowego Finału Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”