Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Autor: Dodała: Kowalska Elżbieta | 01.09.2014

- Do widzenia, lesie zielony,
- do widzenia, rzeko pluszcząca,
- do widzenia, szpaki i wrony
- żeglujące wysoko do słońca.
- Witaj szkoło, oto wracamy…

1 września w Kościele Parafialnym pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny rozpoczął się nowy rok szkolny. Po mszy uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się przy pomniku Miejscu Pamięci Narodowej. Chór szkolny pod opieką Pani Ewy Sulińskiej odśpiewał hymn państwowy. Phm. Ewa Jankowska z zuchami przygotowała apel pamięci, poświęcony tym, którzy zginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny. Minutą ciszy oddano hołd poległym. W imieniu Urzędu Gminy w Mochowie wieniec złożyła Pani Jadwiga Przedpełska, do społeczności uczniowskiej Pani dyrektor Maria Jolanta Kierzkowska, zuchy zapaliły znicz. Następnie wszyscy udali się do szkoły i znowu ożyły szkolne mury i wypełniły się dziecięcym gwarem. Pani dyrektor w ciepłych słowach powitała uczniów, przedstawiła wychowawców klas. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów i dzieci z oddziału przedszkolnego dla których ten dzień jest niezwykle ważny, ponieważ rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Życzyła wszystkim aby zawsze z uśmiechem przychodzili do szkoły, uczyli się z przyjemnością, kończąc słowami „ Rok 2014/2015 zwany Rokiem Spełniania Marzeń uważam za otwarty”.

Głos zabrała Pani Jadwiga Przedpełska Wójt Gminy Mochowo. Po części oficjalnej uczniowie udali się na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami, którzy przekazali informacje dotyczące planu lekcji, terminu pierwszego zebrania i przygotowania się do pierwszego dnia nauki. Odbyły się rozmowy na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i domu. Dla większości dzieci było to również okazją do spotkania z rówieśnikami po dwóch wakacyjnych miesiącach.

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015