Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu teatralnego na przedstawienie w języku angielskim.

Rozstrzygnięcie konkursy teatralnego w języku angielskim.

Autor: E. Kowalska, E. Sulińska, M. Pomierska | 25.06.2014

Rozstrzygnięcie konkursy teatralnego w języku angielskim.

25 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie I Powiatowego Konkursu Teatralnego na Przedstawienie w Języku  Angielskim pod patronatem  TV Sierpc. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych powiatu sierpeckiego.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i zainspirowanie do prezentacji umiejętności teatralnych i językowych uczniów.Zadaniem szkół było przygotowanie przedstawienia, nagranie  kamerą cyfrową i przesłanie na płycie DVD na adres organizatora. Szkoły biorące udział w konkursie przygotowały przedstawienie pt. „ Cinderella”   („Kopciuszek”), i tu krótka recenzja: zła macocha i jej córki pastwią się nad dobrą dziewczyną, która jest skromna, pracowita i nie potrafi wykrzesać z siebie złości: sprząta, podśpiewuje, aż nadchodzi moment, kiedy to Książę organizuje bal.

Kopciuszek nieśmiało prosi o pozwolenie wyjazdu na bal, niestety spotyka się z szyderstwem ze strony macochy i sióstr, ale oto zjawia się dobra wróżka, by jej pomóc. Dalej wiadomo: odmieniony Kopciuszek zjawia się na balu, bal jest wspaniały, czas szybko mija i trzeba uciekać, bo czar pryśnie. Kopciuszek gubi pantofelek, wraca do domu macochy, a Książę zostaje z bucikiem i marzeniami, aby odnaleźć najpiękniejszą dziewczynę. Krąży po całym królestwie przymierza buciki, aż odnajduje Kopciuszka.

Wszystko odbywa się w pięknych kostiumach, na salach balowych ,w plenerze. Mysz zmieniająca się w kare konie, dynia w karocę,  a to wszystko za pomocą czarodziejskiej różdżki.

Zaproszeni goście, uczniowie  i aktorzy obejrzeli  projekcję nagrodzonych przedstawień.

Oceny dostarczonych nagrań dokonało jury w składzie: Pan Mariusz Kamiński,  Jacek  Dejnecki,  Maciej Bonio -  pracownicy TV Sierpc. Ocenie podlegały: kostiumy,  scenografia, ogólne wrażenie artystyczne, profesjonalizm gry aktorskiej, poprawna wymowa.

Pana Mariusza Kamińskiego odczytał  wyniki  głosowania, uzasadniając zdobyte punkty. Następnie razem z Panią dyrektor Marię Jolantę Kierzkowską  wręczyli  nagrody.

1. 1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Ligowie – 11 punktów
  2. 2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczutowie – 10 punktów
  3. 3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Gójsku – 9 punktów

Najlepsza gra aktorska ze zwycięskiego zespołu – Natalia Dziarkowska

Najlepsza gra aktorska spośród wszystkich aktorów – Wioleta Karwowska

Dziękujemy uczniom i nauczycielom  za udział w konkursie. Panom z telewizji za ocenę, a także za to, że uatrakcyjnili nasz konkurs profesjonalnym nagraniem, którego emisja odbędzie się w najbliższym czasie.

Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu na przedstawienie teatrfalne w języku angielskim