FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU

Autor: E. Sulińska, E. Kowalska | 29.04.2014

29 kwietnia br. w CK i SZ w Sierpcu odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu na etapie powiatowym. Organizatorem festiwalu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sierpcu. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży i ich opiekunów tematyką zdrowia, zainspirowanie uczestników do poszukiwania treści prozdrowotnych, aktywizacja środowisk szkolnych w zakres działań prozdrowotnych. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie utworu o tematyce szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności: zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki nałogów, profilaktyki chorób, higieny osobistej, higieny jamy ustnej, bezpieczeństwa wypoczynku, Hasła Roku.
Opiekunowie razem z uczennicami klasy V i VI ułożyli własny tekst utworu pt. „ My uczniowie” do podkładu muzycznego zapożyczonego od zespołu Donatan & Cleo „ My Słowianie”. Treści zawarte w piosence miały pozytywne przesłanie i uświadamiały możliwość uniknięcia zagrożeń poprzez świadomy wybór korzystnych zachowań sprzyjających zdrowiu.
W swojej kategorii wiekowej zespół w składzie: Maja Leszczyńska, Natalia Dziarkowska, Sylwia Wiśniewska, Julia Dudkiewicz, Sandra Sieklucka, Agnieszka Lisiecka, Emilia Bombalicka, Anita Woźnicka, Patrycja Pusz, Weronika Ziółkowska zdobył  I miejsce na szczeblu powiatowym. Nad treściami prozdrowotnymi, umiejętnościami wokalnymi i walorami artystycznymi (dobór muzyki, choreografia, stroje, rekwizyty) czuwały panie Ewa Sulińska i Elżbieta Kowalska.

FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU