SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

12 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie ze strażakami  pod hasłem „NIE! Dla wypalania traw na Mazowszu” w ramach kampanii społecznej.

Autor: nauczyciele SP Ligowo | 12.03.2014

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na skalę problemu oraz edukację społeczeństwa o zagrożeniach i skutkach tego zjawiska.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligowie przygotowali i przeprowadzili ciekawe zajęcia  dotyczące kwestii wypalania traw, która uświadamiała wszystkich, że wypalanie nieużytków jest nie tylko niebezpieczne dla ludzi i przyrody, lecz także nieopłacalne i karalne. Uczniowie złożyli podpisy pod deklaracją „WYPALANIE TRAW ZABIJA LUDZI, ZWIERZĘTA, ŚRODOWISKO”. Następnie  poznali wyposażenie wozu strażackiego i sprzętu ratującego życie. Strażacy zaprezentowali pierwszą pomoc przedmedyczną . Oni najlepiej wiedzą, że z ogniem nie ma żartów i próbowali  przekazać to wszystkim uczniom, którzy już wiedzą jak zachować się w razie pożaru, znają skutki wypalania traw, potrafią podjąć działania skierowane przeciwko temu procederowi.
W drugiej części akcji uczniowie klas I-III i IV-VI wykonali prace plastyczne dotyczące tematu spotkania. Najciekawsze prace znalazły się na wystawce razem z deklaracją złożoną w obecności strażaków.
Mamy nadzieję, że to spotkanie uświadomiło wszystkim jak szkodliwe i niebezpieczne jest wypalanie traw.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI